Asi najznámejšia poisťovňa na Slovensku je Allianz. Okrem poistenia domácnosti a poistenia zamestnancov ponúka aj povinné zmluvné poistenie alebo havarijnú poistku. Venovať sa budeme najrozšírenejšiemu poisteniu pre autá PZP. Keďže je povinné a jeho neuzatvorením riskujete vysokú pokutu. 

PZP kalkulačka 

Allianz ponúka 4 základné balíky zákonnej poistky. Všetky balíky nazýva modul: basic, standard, optimal a modul pre ostatné vozidlá. Kde je basic určený iba pre šoferóv, ktorí vyrazia na cesty príležitostne. Hlavou nevýhodou basicu je spoluúčasť. Vodiči, ktorí na cestách trávia priemerný čas by si mali vybrať radšej Standard – ten neobsahuje asistenčné služby, no je ich možné doplatiť. Ak šoférujete často a motorové vozidla je Váš druhý domov vyberte si Modul Optimal, ktorý obsahuje aj asistenčné služby. 

Asistenčné služby Vám pomôžu v prípade ak sa Vám pokazí auto. Allianz zabezpečí jeho odtiahnutie alebo opravu na mieste ak to je možné. Ak bude auto ukradnuté alebo nepojazdné dostanete ubytovanie v hoteli a preplatenie nákladov spojených s dopravou  domov. V niektorých prípadoch dostanete možnosť náhradného vozidla. 

Pre mnohých vodičov resp. vlastníkov motorových vozidiel vychádza ako najvýhodnejšia a najlacnejšia PZP práve poisťovňa Allianz. Overiť si to môžete jednoducho online cez kalkulačku. Stačí zadať ŠPZ a systém automaticky rozpozná model auta, objem motora, rok výroby a všetky ostatné detaily. V prípade ak ŠPZ ešte nemáte môžete si zadať tieto parametre manuálne. V ďalšom kroku zadáte už len od kedy vlastníte vodičský preukaz a Vaše osobné údaje. Nasleduje prehľadné porovnanie ponúk PZP od všetkých slovenských poisťovní. Vybrať si môžete podľa ľubovôle. Nezobrazujú sa iba ceny, ale samozrejme aj výška krytia, asistenčné služby či iné možné pripoistenia. Nezáväzné online porovnanie PZP v kalkulačke nájdete na poistit.sk v sekcii https://www.poistit.sk/pzp-allianz/ 

PZP porovnanie Allianz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *